Historie našeho obchodu tureckeprize.cz se datuje na začátek roku 2016, kdy jsme se jako amatéři nadšenci zkontaktovali přes krámek s klubíčky na tržišti v Istanbulu na tehdy v České republice neznámého výrobce tureckých přízí – Kartopu. Příze se nám velmi líbily a šikovná místní tvořilka jimi byla nadšená tak, že z jejího popudu vznikla v březnu 2016 (původně pod názvem „Příze Ríša“ 😉 ) facebooková skupina, která sdružovala zájemkyně o novinky z dílny Kartopu za skvělé ceny. Zájem a tlak z jejich strany byl takový, že ještě tentýž měsíc jsme začali přes facebook sbírat „předobjednávky“ a v květnu téhož roku jsme jako první dovezli do ČR značku Kartopu. A protože milé pletařky a háčkařky byly s přízemi spokojené (a systém předobjednávek se ukázal jako zdlouhavý a nepraktický), začali jsme Kartopu dovážet na sklad a v listopadu 2016 zprovoznili klasický eshop. Časem jsme na něj přidali Duhová klubka a začali dovážet přímo od výrobce další kvalitní tureckou značku přízí – Gazzal, která byla v té době v ČR pouze od přeprodejců za vysoké ceny. Dovozem přímo od výrobce jsme její ceny u nás srazili na stávající příznivou úroveň. Na vánoce 2017 jsme pak pro místní trh objevili další zde zatím neznámou značku – Lanoso. Protože nám však v tom roce přibyl do našeho dvoučlenného partnerského týmu také další „živý přírůstek“, vyžadující spoustu péče a času, které mu poskytovat chceme, nestíháme v současné době posledně zmíněnou značku propagovat. A tak zatímco Gazzal a Kartopu jsou už v našich končinách známé a oblíbené, Lanoso si své příznivkyně teprve pomalu postupně získává… až k tomu však dojde, bude to právem 🙂

Gazzal je mezinárodně uznávaná firma vyrábějící příze, je vlastněna nejstarší rodinou producentů hedvábných přízí v Turecku. Ve své továrně v Istanbulu vyrábí příze z dlouhých střižových vláken – přírodních i syntetických – vlny, hedvábí, mohéru, alpaky, kašmíru, polyesteru, akrylu, polyamidu, viskózy, lurexu.

Firma Kartopu vyrábí příze již od roku 1952 a má tedy bohaté zkušenosti a tradici. Je jednou z předních společností na domácím i na zahraničních trzích. Zpracovává přírodní i syntetické suroviny a její sortiment představuje přes 60 druhů přízí klasických, vlněných, trendových i dětských, jak na zimu, tak i na léto. Své produkty stále rozšiřuje dle požadavků trhu a poptávky zákazníků.

Turecká společnost vlastnící značku LANOSO působí na trhu s přízemi od roku 1987 a již v té době přijala zásady kvality a poctivosti. Nabízí širokou škálu různých přízí – v současnosti jich vyrábí a prodává přes 80 druhů. Její kvality již dlouhou dobu doceňují zákaznice na východních trzích a nyní se prostřednictvím eshopu tureckeprize.cz dostává i na trh český. Mottem značky je „Svou kvalitou a přirozeností Lanoso rozehřeje Vaše srdce“ a my doufáme, že si získá i srdce zákaznic v České a Slovenské republice ?

Napsali o nás

Jitka S.: “… moc děkuji za vlnu i dáreček ? půjdu do ní znovu, krásně se z ní plete a je strašně příjemná” – Cotton Baby
Jindra T.: “Nádherný, hezky se z nich plete. Už jsem pletla vnoučkovi ze zelené a do zásoby koupila další dvě barvičky. Mohu jen doporučit. – Benekli Bebe
Jana K.: “Moc děkuji za krásné příze. Hned velká láska 🙂 moc příjemné a dáreček moc potěšil, děkuji”

Naďa P.: “Tak příze doma, velká radost a ještě větší poděkování za rychlost a ochotu.”
Zdeňka H.: “… je to doma. Moc děkuji za vlnu i dáreček naprostá spokojenost”
Hana A. T.: “… moc děkuji za příze i dárečky, je to nádhera!?”

Lenka B.: “Děkuji za příze, dnes jsem vyzvedla, vypadají dobře 🙂 Děkuji paní za ochotu a flexibilitu při objednávání a taky za dáreček. Určitě vás doporučím.”
Hana M.: “Musím přibrzdit, jinak mi nebude stačit výplata, ale nejspíš budu u vás objednávat každý měsíc, protože klubíčka, které mám od vás, jsou to nejlepší, co jsem zatím měla v ruce. No, kdybych měla neomezené možnosti, jste už bez klubíček.”
Marcela D.: “Ták, dneska přišla klubíčka a děkuji za dáreček. Jsem spokojená na 110% ? Paní děkuji za vstřícnost a ochotu při objednávání, a doufám, že tohle nebyl poslední obchůdek?”
Martina D.: “S radostí sděluji, že dnes balíček dorazil, barvičky krásné, řekla bych že i totožné, jako na fotu v nabídce. Děkuji ?”
Lenka B.: “Dobrý den, my take moc děkujeme a vřele Vás moc doporučujeme:-)”
Lucie S.: “Moc děkuji za příze. To je opravdová nádhera!?”